poniedziałek, 4 lutego 2013

Skuteczne pozycjonowanie stron

Skuteczne pozycjonowanie stron

Autorem artykułu jest Mateusz Kaczmarczyk


Mamy już stronę i co dalej? Trzeba oczywiście zdobyć odwiedzających. Jest na to wiele sposobów, ale większość działa przez krótki okres czasu. Najlepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie, ponieważ raz wypozycjonowana strona przez długi czas będzie odwiedzana, i to w dodatku tylko przez osoby zainteresowane tematyką naszej strony. A więc co zrobić...

1. Optymalizacja kodu strony
Aby wyszukiwarka "dobrze traktowała" naszą stronę należy jej to ułatwić - zmieniając kod strony. Na początku, między znacznikami a należy umieścić takie znaczniki jak:
"Title" - tytuł strony
"Description" - opis strony, który będzie wyświetlany w wyszukiwarce pod tytułem
"Keywords" - słowa kluczowe: nie należy ich tutaj wpisywać zbyt dużo, gdyż wyszukiwarki przywiązują do nich coraz mniejszą wartość
"Abstract" - skrócony opis strony
Revisit After - ilość dni po których robot wyszukiwarki ma ponownie "odwiedzić" naszą stronę

Do każdego obrazka na stronie warto przypisać parametr "alt", z kilkoma słowami kluczowymi dla naszej strony. Nazwy obrazków również możemy zmienić, np. zamiast "belka.gif" "motoryzacja.gif", jeśli tematyką naszej strony jest motoryzacja.


2. Zdobywanie linków
Wyszukiwarki oceniają Twoją stronę według ilości linków, które do niej prowadzą. Im więcej linków - tym wyżej jesteś w wynikach. Możesz wymienić się linkami z serwisami związanymi tematycznie, lub użyć systemu wymiany linków, jednak te sposoby mają również swoje wady - musisz wyświetlać linki do innych stron, m.in. konkurencji.

Jest jeszcze inny sposób na dużą liczbę linków - katalogi. Możesz dodawać Twoją stronę do katalogów ręcznie (długotrwała praca), lub zlecić katalogowanie stron - i zapomnieć o sprawie a linki będą automatycznie przybywać.

Ja korzystam z tej drugiej opcji, wszystkie moje strony są katalogowane przez:
LinkiSeo
http://www.ebiznes.webhost.pl/linkiseo/

Na starcie dostajemy 20zł na dodanie naszej pierwszej strony. Najlepiej ustalić dodawanie do 3-5 katalogów dziennie. Nie może przybywać nam za dużo linków 1 dnia, bo wyszukiwarki mogą nas zbanować (zablokować).3. Zgłoszenie strony do wyszukiwarek
Kiedy już wykonamy pkt 1 i 2 warto zgłosić naszą stronę do najważniejszych wyszukiwarek (Google, Onet, WP i Netsprint). Pozostaje nam już tylko czekać na efekty.

Jeśli sam nie chcesz, lub nie potrafisz wypozycjonować swojej strony - możemy Ci w tym pomóc. Odwiedź poniższą stronę i zobacz jak tanio wypozycjonujemy Twoją stronę (zajmujemy się również tworzeniem stron internetowych)
http://www.netavin.pl


Więcej porad na temat pozycjonowania znajdziesz w doskonałym ebooku:
"Pozycjonowanie dla początkujących"
http://www.netavin.pl/pozycjonowanie/

Życzę pierwszej dziesiątki w wyszukiwarkach i pozdrawiam!

---

Tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych: http://www.netavin.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

8 komentarzy:

 1. Jeżeli decydujemy się pozycjonować swoją stronę www to myślę, że każdy z nas chce aby była to skuteczna forma reklamy. Jednak również ważne jest to, aby pozyskiwać dodatkowy ruch na stronę. Fajnie to zostało opisane w https://www.zgred.pl/zgredia/jak-zwiekszyc-ruch-na-stronie-internetowej/ i ja właśnie tych zasad się trzymam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, iż samo pozycjonowanie SEO jest dość istotnym procesem i kiedy zależy nam na rozkręcaniu firmy to warto jest go wdrażać. Kilka dni temu ukazał się ciekawy artykuł https://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/s/8570,pozycjonowanie-stron-co-warto-o-nim-wiedziec gdzie można przeczytać o samych zaletach pozycjonowania stron. Jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne informacje. Ogólnie cały Twój blog jest bardzo interesujący i dostarcza mnóstwo ciekawej wiedzy, więc mam nadzieje, że niedługo dodasz coś nowego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycjonowanie stron internetowych to świetne rozwiązanie

  OdpowiedzUsuń
 5. Duża ilość przydatnych informacji

  OdpowiedzUsuń
 6. Krótki i zwięźle przedstawione najważniejsze informacje, świetny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetny blog i ciekawe treści.

  OdpowiedzUsuń