wtorek, 25 grudnia 2012

Kilka słów o dodawaniu stron do katalogów

Kilka słów o dodawaniu stron do katalogów

Autorem artykułu jest Damian Daszkiewicz


Jednym ze sposobów na wypozycjonowanie strony to zdobycie dużej ilości linków z innych serwisów. Najpopularniejszy sposób to dodanie strony do kilkudziesięciu (albo kilkuset ;-) katalogów stron internetowych. W tym artykule chciałbym udzielić kilka porad związanych z dodawaniem stron do katalogów. Sam posiadam 2 katalogi stron internetowych, kilka swoich stron dodałem do kilkudziesięciu katalogów, więc chcę się podzielić z Tobą swoim doświadczeniem zarówno z pozycji dodawacza stron do katalogów jak również administratora katalogu. Jednym ze sposobów na wypozycjonowanie strony to zdobycie dużej ilości linków z innych serwisów. Najpopularniejszy sposób to dodanie strony do kilkudziesięciu (albo kilkuset ;-) katalogów stron internetowych. W tym artykule chciałbym udzielić kilka porad związanych z dodawaniem stron do katalogów. Sam posiadam 2 katalogi stron internetowych, kilka swoich stron dodałem do kilkudziesięciu katalogów, więc chcę się podzielić z Tobą swoim doświadczeniem zarówno z pozycji dodawacza stron do katalogów jak również administratora katalogu.

1. Zrób sobie listę katalogów do których dodajesz stronę. Możliwe, że za kilka miesięcy zdobędziesz jakąś obszerniejszą listę katalogów i wtedy ta lista się Tobie przyda, gdyż będziesz wiedział do którego katalogu już zgłosiłeś stronę. Pamiętaj - w wielu katalogach stronę można zgłosić tylko raz. Jeśli przez przypadek dodałbyś ponownie stronę do tego samego katalogu to możesz liczyć się z tym, że oba wpisy zostaną usunięte (stary i nowy) (ta porada jest troszkę nieaktualna, gdyż po pierwsze coraz więcej katalogów umożliwia dodawanie jednej strony w kilku kategoriach a po drugie istnieją narzędzia dodające automatycznie stronę do kilkuset katalogów)

2. Jeśli masz obszerną listę katalogów to nie dodawaj swojej strony od razu do wszystkich katalogów! Wiem, że na upartego można w 2 godziny dodać stronę do około 100 katalogów, ale wyszukiwarka google gdy zauważy nagły wzrost linków do Twojej strony może dać Tobie bana na około 3 miesiące (fachowo taki ban nazywa się sandbox). Najlepiej jest dodawać systematycznie stronę do katalogów np. po 5 dziennie (gdy strona jest popularna i ma już dużo linków przychodzących to możesz dodawać nawet do 10-15 katalogów dziennie)

3. Jak dodajesz stronę do katalogów to przygotuj kilka różnych opisów. Zazwyczaj w katalogach tytuł wpisu jest linkiem do strony. Dlatego warto używać kilka zestawów tytuł/opis. Chodzi o to, aby wszystkie linki nie miały tych samych słów kluczowych, gdyż za to również wyszukiwarka google może nałożyć bana na określone słowo kluczowe.

4. Czytaj regulaminy katalogów. Jeśli się Tobie dany regulamin nie podoba, to nie dodawaj do niego swojej strony. Jest wiele innych katalogów. Często katalogi są moderowane (tj. administrator co kilka dni przegląda nowo dodane wpisy które jeszcze się nie pokazują w katalogu i decyduje czy wpis ma zostać zaakceptowany czy skasowany) i gdy administrator zobaczy, że wpis nie spełnia regulaminu to po prostu go skasuje. Jak się Tobie to nie podoba, to zawsze możesz założyć własny katalog stron z bardziej przyjaznym regulaminem!

5. Poświęc kilka minut na zredagowanie treści opisu strony i tytułu. Nic bardziej nie denerwuje niż 3 błędy ortograficzne w 2 zdaniach (naprawdę zdarzają się takie wpisy!). Pisz również poprawną polszczyzną i stosuj znaki interpunkcyjne. Zaczynaj zdania od dużej litery. Jeśli jesteś dyslektykiem to poproś kogoś o przeredagowanie treści wpisu. Administrator katalogu zazwyczaj się nie pyta czy ktoś jest dyslektykiem, tylko kasuje taki wpis (jeśli ma dobry humor to możesz liczyć na to, że poprawi błędy ortograficzne, ale to nie jest zbyt prawdopodobne)

6. Nie pisz dużymi literami całych wyrazów(zdań) - takie wpisy brzydko wyglądają i zazwyczaj są usuwane

7. W tytule i treści opisu nie pisz samych słów kluczowych oddzielanych przecinkami. Taki wpisy brzydko wyglądają i są zazwyczaj usuwane. Oczywiście możesz inteligentnie używać słów kluczowych np. zamiast tytułu typu: narzędzia biurowe, zszywacze, dziurkacze, niszczarki można dać tytuł: Sprzedajemy narzędzia biurowe takie jak dziurkacze, niszczarki, zszywacze itp. Jak widzisz w tytule są słowa kluczowe na których Tobie zależy a i wpis wygląda w miarę naturalnie

8. Postaraj się aby opis był dłuższy niż tytuł wpisu. Jeśli np. tytuł wpisu składa się z 3 wyrazów i opis z tych samych 3 wyrazów to nie licz na akceptację wpisu. Również wpisy w których w polu tytuł jest więcej niż 10 wyrazów nie są chętnie akceptowane. Najlepiej tak zredagować wpis, aby opis był minimum 3 razy dłuższy od tytułu wpisu. Oczywiście nie należy popadać w paranoję i w treści wpisu dać opis na kilka strona A4. Nikt tego nie przeczyta a wpis pewnie zostanie odrzucon

9. Postaraj się wybrać odpowiednią kategorię. Jeśli zastanawiasz się, czy dana kategoria jest tą właściwą, to zobacz jakie wpisy są w tej kategorii. Ewentualnie zaproponuj administratorowi aby utworzył odpowiednią kategorię

Pamiętaj - nie każdy katalog jest restrykcyjny, ale warto przestrzegać tych zasad o których napisałem. Dzięki temu unikniesz irytacji gdy co drugi katalog usunie Twój wpis. ---

Damian Daszkiewicz prowadzi serwis SkutecznyPartner.pl poświęcony programom partnerskim

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz